Een anonieme klaagmuur, omdat iedereen wel eens zijn hart wil luchten

Een anonieme klaagmuur. Of je nou zwanger bent, net bent bevallen, een peuter, schoolkind of puber hebt rondlopen, soms is het moederschap of vaderschap net niet wat je ervan had verwacht. Zwangerschapskwaaltjes zijn soms heftiger dan alleen maar ‘vervelend’, babygehuil kan soms door merg en been gaan als het – voor je gevoel – al uren duurt, een dwarse peuter plak je soms het liefst achter het behang bij de honderdste ‘nee’ van die dag en pubers plak je soms het liefste achter het behang.

Een anonieme klaagmuur

Hoofd in de wolken

Volgens iedereen hoor je met je hoofd in de wolken te lopen maar je merkt dat dit niet altijd mogelijk is. Natuurlijk houd je zielsveel van je kindje of die baby in je buik, maar soms een ietsiepietsie minder.

Brok ellende in je lijf

Zit je met een brok ellende in je lijf of hoofd, of wordt je keel letterlijk dichtgeknepen door ingehouden verdriet, woede of frustratie: lucht dan anoniem je hart op onze klaagmuur. Of lees de reacties die andere moeders en vaders hier al hebben achter gelaten. Die soms precies tegen dezelfde emoties of onmacht aan lopen als jij. En wat een verademing is het, te lezen dat je niet de enige bent! Dat lucht nog eens op!

Even anoniem je hart kunnen luchten, zegt niets of je wel of niet genoeg van je kindje houdt. Een moment van stoom afblazen lucht op, de herkenbare klaagzangen van anderen bieden troost. Even klagen maakt je géén slechte vader of moeder. Je zal zien, dat je niet de enige bent. De klaagmuur biedt jou de gelegenheid om je gedachten te verwoorden en je gevoelens te uiten, zodat dingen niet zwaarder gaan wegen wanneer je er mee doorloopt. En eenmaal je gal gespuwd, kun je het leven weer met een glimlach aan!

Spelregels

Je mag over alles en iedereen klagen maar houd het beschaafd. Grof taalgebruik, discriminerende en/of seksueel getinte teksten zullen door ons niet worden geplaatst. Je klaagzang en/of geheim dient echter te allen tijde een relatie te hebben met je zwangerschap(swens), baby, peuter, kleuter, schoolkind, puber of ouderschap in het algemeen, in de ruimste zin van het woord.

Schrijf een anoniem bericht op onze klaagmuur

 
 
 
 
 
Het e-mailadres wordt niet getoond maar is wel noodzakelijk in te voeren. Het kan zijn dat je bericht pas zichtbaar wordt nadat we het beoordeeld hebben. We houden het recht om berichten te wijzigen, te verwijderen, of niet te publiceren.
Anoniem Anoniem
Beste allemaal, wat is het toch goed om te lezen dat ik niet de enige ben die te maken heeft met moederliefde, frustratie, schuldgevoel en nog zo veel meer. Mijn dochter van 3 is ook opeens bijdehand, geeft een grote mond en krijgt geregeld woede aanvallen. Meestal kiest ze dan plekken ( supermarkt, trein, restaurant) waar ze vast wel weet dat ik me rot schaam. Kan me nog herinneren dat ik geen kindje had en ik al die moeders met hun "niet opgevoed" kind in de supermarkt kritisch bekeek. Daar ben ik er nu ook 1 van helaas. Mijn partner en ik zijn net uit elkaar en natuurlijk snap ik dat ze veel dingen moet verwerken en dat hier ook boosheid uit voort kan komen maar de laatste tijd heb ik het gevoel dat ze juist dit schuldgevoel van mij gebruikt om lekker haar zin te krijgen. Dus nu ben ik bezig om de regelmaat en ook mijn principes wat opvoeden betreft weer op aanvaardbaar niveau te krijgen. Dat valt soms best tegen. Maar ja ik hou van haar, ook kan het soms een monster met blondje krullen zijn en die ene tip dat je het met humor moet zien vind ik nog de beste. Sterkte allemaal en zet hem op!
Even geduld...
lijn-groen-oudersenzo
BabyBaby